Tòfol Castanyer a l’IES Felanitx

L’alumnat de 4rt d’ESO de l’IES Felanitx va gaudir d’una xerrada de Tòfol Castanyer sobre els valors de la Serra de Tramuntana, l’esport i la sostenibilitat. Aquesta xerrada es troba dins el marc de treball que hem seguit des de l’IES de Felanitx dins l’etapa educativa de 4rt d’ESO amb la finalitat que aquests alumnes siguin capaços de fer una difusió a l’alumnat que acollirem de primària al centre el curs que ve, i així introduir-los dins uns dels projectes que vertebra el nostre centre. En Tòfol Castanyer va explicar els valors de la muntanya, de la cura del medi ambient mitjançant les seves vivències personals i va apropar l’alumnat a una nova forma de viure la Serra de Tramuntana, totalment nova per ells, a més mitjançant la vivència personal va transmetre continguts de respecte i cura mediambientals, i de comportament en entorns naturals. D’aquesta forma, els nostres alumnes van gaudir d’una xerrada motivadora i significativa en el seu aprenentatge cap a la Serra de Tramuntana i la vida en general.

Maria Antònia Bonet Rigo, IES Felanitx